Reklama

Reklama

Matura 2014

"Dziennik Polski": Zbyt łatwa matura

Nauczyciele uważają, że matura jest zbyt łatwa - donosi "Dziennik Polski".

Część ekspertów od edukacji chce podwyższenia poziomu matury. Ich zdaniem teraz ten egzamin jest zbyt łatwy. "Niezdanie obecnej matury to naprawdę duża sztuka" - uważa Jerzy Lackowski, dyrektor Studium Pedagogicznego UJ, były krakowski kurator oświaty.

Reklama

Podobne zdania jest Stanisław Pietras, dyrektor prestiżowego V LO w Krakowie. "Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest tak trudna jak dawny egzamin wstępny do liceum" - uważa dyrektor Pietras. Dodaje, że jego uczniowie są czasami wręcz zaszokowani łatwością zadań maturalnych i doszukują się w tym podstępu.

Obecne matury nie wszyscy jednak krytykują. Tadeusz Matusz, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i były nauczyciel matematyki uważa, że nowa matura, która obowiązuje od 2005 r., jest znacznie lepszym sprawdzianem wiedzy uczniów niż dawny egzamin dojrzałości.

"Przede wszystkim jest oceniana nie przez nauczycieli ze szkoły, ale przez niezależną komisję. Poza tym nie można na niej ściągać, a dawniej to była norma" - mówi Tadeusz Matusz.

Dowiedz się więcej na temat: matura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje