Polaków dzielą zazdrość i pieniądze, ale jednoczy chęć pomocy biednym

W sondzie ulicznej zapytaliśmy Polaków, co łączy i dzieli społeczeństwo. Odpowiedzi były skrajnie różne...

"Lubię Ludzi" to kampania społeczna, zorganizowana przez Szlachetna Paczkę, która podjęła się wyzwania zjednoczenia Polaków. Jej organizatorzy chcą zmotywować ludzi do działania i pomóc im opowiedzieć się za tym, co łączy i buduje wspólnotę.

Oto, jakie wartości chcą przekazać organizatorzy kampanii:

*Po pierwsze ŻYCZLIWOŚĆ. Lubię ludzi i cieszę się z ich sukcesów. Lubię wygrywać i lubię, gdy inni wygrywają.

*Po drugie WRAŻLIWOŚĆ. Lubię ludzi, lubię im pomagać i liczę na ich pomoc.

*Po trzecie PRACOWITOŚĆ. Lubię ludzi i to, że potrafią uczciwie pracować. Lubię to, że do prawdziwego sukcesu prowadzi ich uczciwa praca.

*Po czwarte DRUŻYNOWOŚĆ. Lubię ludzi i to, że jesteśmy różni. Jestem ich ciekawy, nie oceniam, nie szufladkuję, chcę ich poznać. Lubię to, że dzięki różnorodności możemy się uzupełniać, stworzyć drużynę, wspólnie walczyć o lepszą Polskę i wygrać.

Wartości, wokół których Szlachetna Paczka chce mobilizować ludzi, nie są przypadkowe. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar TNS Polacy wskazali, że to właśnie one w największym stopniu przyczyniają się do dobrego funkcjonowania społeczeństwa.

"Dajemy więc ludziom to, czego potrzebują, a czego im brakuje. Potwierdzenie ich oczekiwań i oparty na nich plan działania" - mówią organizatorzy akcji. "Polacy chcą żyć w kraju, w którym ludzie wzajemnie się doceniają i cieszą ze swoich sukcesów. W którym dostrzegają swoje potrzeby, pomagają sobie i są gotowi przyjmować pomoc. Gdzie do sukcesu dąży się uczciwą pracą. Są też siebie ciekawi, otwarci, chcą ze sobą rozmawiać, poznawać się i współpracować" - dodają.

"Chcemy ich w tym wesprzeć. Wydobyć z nich to, co już w sobie mają. To, co najpiękniejsze. Wierzymy, że w ten sposób zmienimy Polskę na lepsze".
Najlepsze tematy