Reklama

Reklama

Wybierz rodzinę w potrzebie. Wystartowała kolejna edycja Szlachetnej Paczki

W sobotę, 18 listopada, wystartowała XVII edycja Szlachetnej Paczki. Ulicami wszystkich miast wojewódzkich przeszły marsze wolontariuszy. Otwarta została również baza z historiami rodzin. To do nich trafi pomoc, którą przygotują darczyńcy.

Szlachetna Paczka to oryginalny polski pomysł i unikalny w skali świata system precyzyjnej, mądrej pomocy, zorganizowany na tak dużą skalę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy wolontariuszy łączy rodziny, które znajdują się niezawinionej biedzie, z darczyńcami, którzy mogą i chcą im pomóc. 

20 tysięcy paczek z mądrą pomocą

Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku 11,1 tys. wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tys. rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji Paczki liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tys.

Reklama

Wolontariusze, którzy spotykają się z rodzinami, poznają ich historie i określają, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany. W sobotę 18 listopada o godz. 9.00 na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona została baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto wejdzie na stronę, może przeczytać ich historię, poznać najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie się w dniach 9-10 grudnia.

"Rewolucja" w pomaganiu

- Nikt na świecie nie pomaga w ten sposób - mówi ks. Jacek Stryczek, twórca Paczki. - To rewolucyjna formuła, bo Paczka pomaga nie tylko biednym, ale również bogatym. Stwarzamy darczyńcom możliwość, by naprawdę mądrze się zaangażowali. I to działa - dodaje.

Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej Paczki zapowiedzieli w tym roku m.in. Prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

Marsze w całej Polsce

Szlachetna Paczka ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju. 18 listopada, w dzień otwarcia bazy rodzin, we wszystkich miastach wojewódzkich odbyły się uroczyste marsze z udział wolontariuszy.

- Dokonujemy rewolucji, ale to jedyna rewolucja, w której nie ma ofiar. Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno. Nie chodzi jedynie o to, kim ludzie są, ale kim mogą się stać. Bo zaangażować się możesz w każdej chwili. Możesz być wolontariuszem, możesz być darczyńcą, możesz być kierowcą, który przewiezie paczkę. Po prostu dołącz i rób to razem z nami - przekonuje ks. Jacek Stryczek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy