Reklama

Reklama

Sztuka Teraz: Zwierzenia z intymności sztuki

W Muzeum Narodowym w Krakowie pod hasłem "Zwierzenia z intymności sztuki" odbył się wernisaż II edycji projektu Sztuka Teraz. 160 artystów z Polski i zagranicy miało okazję zaprezentować swoje prace tuż obok dzieł Leonarda da Vinci i Stanisława Wyspiańskiego. Sztuka Teraz jest uzupełnieniem działalności Szlachetnej Paczki.

Do projektu zaproszono grono ekspertów ze świata sztuki, m.in.: Beatę Bochińską, Łukasza Radwana czy Jacka Kołodziejskiego, którzy na co dzień wyznaczają trendy i są promotorami sztuki. 

Celem projektu Sztuka Teraz jest uwrażliwienie na piękno oraz promowanie polskiego kunsztu wśród społeczeństwa. Po wernisażu projekt nabrał tempa. Organizatorzy zapraszają do Kamienicy Szołayskich na wystawę dzieł artystów, której towarzyszą warsztaty dla dzieci, artystów oraz seniorów, a także licytacja prac wybranych przez kuratorów w ramach projektu. 

Ponad 200 artystycznych kompozycji będzie można oglądać w Kamienicy Szołayskich do 15 kwietnia 2018 r.

Reklama

Wesprzyj walkę z biedą w Polsce! Przekazując 1% na Szlachetną Paczkę, pomagasz mądrze

Lepiej rozumieć sztukę

Wraz z wystawą ruszyły warsztaty dla wszystkich miłośników sztuki, które potrwają do marca. Odbyły się już m.in. warsztaty z krytyki sztuki. Podczas nadchodzącego pokazu, 24 lutego, uczestnicy z krytyków zamienią się w kolekcjonerów. To warsztaty dla dorosłych, podczas których goście wysłuchają artystycznych porad i zgłębią tajniki kolekcjonowania sztuki.

Przez cały czas, aż do 25 lutego prace artystów Sztuki Teraz można licytować przez platformę Allegro Charytatywni.

Kiedy pasja łączy się z pomocą

Sztuka Teraz jest uzupełnieniem działalności Szlachetnej Paczki, która ma na celu łączenie ludzi we wszystkich sferach ich życia, również w sztuce. Dlatego dzieła artystów, którzy zaangażowali się w Sztukę Teraz można licytować za pomocą platformy Allegro Charytatywni. 

Zwieńczeniem projektu stanie się aukcja stacjonarna wybranych dzieł artystów. Dochód z licytacji internetowej oraz stacjonarnej zostanie przeznaczony na działalność Szlachetnej Paczki. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy