Reklama

Reklama

"Lubię ludzi". Szlachetna Paczka chce zjednoczyć Polaków

Happeningiem pod hasłem "Lubię ludzi" w centrum Warszawy rozpoczęła się nowa kampania społeczna Szlachetnej Paczki. - Uwielbiam chwalić ludzi i im pomagać. Uwielbiam też odkrywać, że ludzie są różni i budować z nimi drużynę - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek. I dodaje: - Dziś w Polsce panuje przyzwolenie na hejt. My pokazujemy, że może być inaczej. Że możemy się zjednoczyć przy wspólnych wartościach. Takiej Polski chcemy.

13 czerwca przed wejściem do metra Centrum odbyła się niecodzienna konferencja prasowa. Przywódca Szlachetnej Paczki, ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ogłosił manifest "Lubię ludzi", którego celem jest zjednoczenie Polaków wokół wspólnych wartości: wrażliwości, życzliwości, pracowitości oraz drużynowości.

- Nie tylko tak czujemy, ale naprawdę to robimy - mówił twórca Paczki. - Dostrzegamy w ludziach piękno. Spotykamy się dziś, by zamanifestować, że możemy być większością.

Wydarzenie poprowadził wieloletni redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Michał Pol: - Ta akcja jest teraz niesłychanie potrzebna! Polska jest krajem dwóch okopów: cokolwiek się nie powie, od razu jest się postrzeganym po którejś ze stron. Naszą akcją chcemy te podziały zasypywać!

Reklama

Pod manifestem podpisali się również: dziennikarz Maciej Orłoś, aktor Maciej Łagodziński, himalaista Piotr Cieszewski, dziennikarka Agnieszka Jastrzębska, twórca Runmageddonu Jarosław Bieniecki, a także zgromadzeni na "patelni" warszawiacy.

Lubisz ludzi?

Każdy, kto zechce się włączyć w akcję, będzie mógł to zrobić na wiele sposobów: począwszy od podpisania się pod manifestem "Lubię ludzi", przez zakup dedykowanych gadżetów (opaska, koszulka, torba, notes), aż po aktywne zaangażowanie się w jeden z wielu projektów realizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA, które co roku pomagają tysiącom potrzebujących - np. jako darczyńca lub wolontariusz Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości. W tym celu przygotowana została platforma www.Lubieludzi.pl.

Wartości Paczki potwierdzone badaniami

Życzliwość, wrażliwość, pracowitość i drużynowość - zjednoczenie wokół tych wartości promuje kampania. Nie są one przypadkowe. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar TNS Polacy wskazali, że to właśnie one w największym stopniu przyczyniają się do dobrego funkcjonowania społeczeństwa. - Zdaniem Polaków, Szlachetna Paczka reprezentuje właśnie te wartości, które mogą sprawić, że będzie nam się ze sobą żyło lepiej. Paczka to przykład przedsięwzięcia, które ma potencjał łączenia, a nie dzielenia, bo stoi na silnych filarach wartości uniwersalnych dla wszystkich Polaków - komentuje Mateusz Galica z Kantar TNS.

Pomysłodawcy akcji przekonują, że działanie oparte na tych wartościach to normalność i codzienność w świecie, do którego warto aspirować, a "lubienie ludzi" to nowy styl życia.

"Lubię ludzi" w Polsce

W czerwcu i w lipcu "Lubię ludzi" rusza w Polskę. Wydarzenia, podczas których mieszkańcy będą mogli podpisać się pod manifestem, zadeklarować się po stronie wartości i poznać ludzi, którzy też lubią ludzi, odbędą się w czternastu miastach wojewódzkich. Finał na przełomie lipca i sierpnia będzie miał miejsce w Krakowie. Podczas trasy "Lubię ludzi" w Polsce Szlachetna Paczka będzie też prowadziła rekrutację wolontariuszy.

Przyznaj się, że lubisz ludzi, daj przykład i zainspiruj innych do działania. Wejdź na www.Lubieludzi.pl i znajdź swój sposób na zaangażowanie. 

Manifest "Lubię ludzi"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy