Reklama

Lubią ludzi i pokażą to w całej Polsce

Happeningi w kilkunastu miastach, manifest wartości, pod którym każdy będzie mógł się podpisać i praktyczne pomysły na to, jak mądrze pomagać i wpływać na swoje otoczenie - z nową kampanią społeczną rusza w Polskę Szlachetna Paczka. Jej hasło to "Lubię ludzi".

Szlachetna Paczka chce zjednoczyć Polaków wokół wspólnych wartości i pokazać, że działanie oparte na życzliwości, wrażliwości, pracowitości i drużynowości to normalność i codzienność w świecie, do którego warto aspirować. 

Kampania "Lubię ludzi" wystartowała 13 czerwca w Warszawie. 

Wydobyć najpiękniejsze

- Polacy chcą żyć w kraju, w którym ludzie wzajemnie się doceniają i cieszą ze swoich sukcesów. W państwie, w którym ludzie dostrzegają swoje potrzeby, pomagają sobie i są gotowi przyjmować pomoc. Gdzie do sukcesu dąży się uczciwą pracą. Są też siebie ciekawi, otwarci, chcą ze sobą rozmawiać, poznawać się i współpracować. Chcemy ich w tym wesprzeć. Wydobyć z nich to, co już w sobie mają. To, co najpiękniejsze - tłumaczy ideę "Lubię ludzi" twórca Szlachetnej Paczki, ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Reklama

Lubię ludzi w Polsce

Na przełomie czerwca i lipca w czternastu miastach wojewódzkich organizatorzy akcji będą zachęcać Polaków, by zadeklarowali, że lubią ludzi. Pierwszy happening odbył się 20 czerwca w Olsztynie. Zwieńczenie cyklu zaplanowane jest na początek sierpnia w Krakowie.

Wszędzie, gdzie dotrze Szlachetna Paczka, będzie można podpisać manifest "Lubię ludzi", dowiedzieć się, jak nowocześnie i mądrze pomagać, oraz spotkać osoby, które wspierają akcję. Choć kampania ruszyła dopiero przed kilkoma dniami, zaangażowało się w nią już wiele znanych twarzy, m.in. Wojciech Szczęsny, Karol Kłos, Maja Włoszczowska, Tomasz Majewski, Maciej Orłoś, czy Agnieszka Jastrzębska.

Zaangażuj się

Trasa po Polsce to jeden z kilku elementów kampanii "Lubię ludzi". Organizatorzy zachęcają do włączenia się w nią na wiele sposobów: - Jeśli masz tylko pięć minut, zadeklaruj, że lubisz ludzi i zainspiruj tym innych podczas eventu albo w mediach społecznościowych. Ale jeśli czujesz, że to za mało, dołącz do nas i zaangażuj się w któryś z realizowanych przez nas projektów, np. jako darczyńca lub wolontariusz Szlachetnej Paczki bądź Akademii Przyszłości. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewniają.

Więcej informacji o kampanii na stronie www.lubieludzi.pl. Można na niej kupić również specjalne gadżety ułatwiające dosłowne zamanifestowanie głównego przesłania kampanii - koszulki, torby, opaski i notesy z hasłem "Lubię ludzi". Cały dochód z ich sprzedaży wspiera działalność projektów realizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Zostań wolontariuszem

Jeśli lubisz ludzi i chcesz im mądrze pomagać, możesz to zrobić, zostając wolontariuszem. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl. Wolontariat to znakomita okazja, by poznać niezwykłych i aktywnych ludzi, zdobyć doświadczenie i prawdziwie poczuć wpływ na świat wokół siebie. 

Szlachetne miliony

Szlachetna Paczka działa od 2001 r. W tym czasie zaangażowała w swoje działania blisko 4 mln osób. To członkowie rodzin, które otrzymały pomoc, darczyńcy, którzy ją przekazali, wolontariusze, osoby wspierające stowarzyszenie finansowo, inwestorzy społeczni, filantropi i wielu innych. Łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA w ciągu ostatnich 16 lat to prawie 240 mln zł.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy