Reklama

Reklama

Anna i Robert Lewandowscy wsparli ojca wychowującego trójkę dzieci

To już prawdziwa świąteczna tradycja, że Ania i Robert Lewandowscy wspólnie przygotowują pomoc dla jednej z rodzin w ramach Szlachetnej Paczki. W tym roku w Monachium przygotowali paczki dla rodziny pana Stanisława, który samotnie wychowuje troje dzieci.

- Ten człowiek jest bohaterem - powiedziała Anna Lewandowska. 

Pan Stanisław choruje i sam wychowuje trójkę dzieci: Kornelię, Oliwiera i Zuzannę. 

- Odkąd zostaliśmy rodzicami, jeszcze bardziej czujemy potrzebę, by pomagać takim ludziom. Zawsze to czuliśmy, jak ważne jest wspieranie także dzieci - dodała Anna Lewandowska.

- Dzieci bardzo pomagają tacie - podkreślił napastnik Bayernu. - Wspierają się i walczą o to, żeby wszystkim im żyło się lepiej. Podziwiamy ich i gratulujemy tej wytrwałości - powiedział Robert Lewandowski.

Przemyślana pomoc

Szlachetna Paczka to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. 

Reklama

Paczka działa od 2001 r. i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

Apel Lewandowskich

W tym roku Anna i Robert Lewandowscy postanowili wesprzeć nie tylko Szlachetną Paczkę, ale też jej bliźniaczy projekt - Akademię Przyszłości. To nowatorski program edukacyjno-rozwojowy skierowany do dzieci ze szkół podstawowych, które mają problemy w nauce.

W Akademii każde dziecko otrzymuje swojego tutora. To wolontariusz, który przez kilka miesięcy indywidualnie pracuje z dzieckiem. Jest jego mentorem i przyjacielem. Najpierw szuka "klucza" do dziecka, by otworzyć je na rozwój, a potem przygotowuje do zmierzenia się z problemami.

Akademia Przyszłości finansowana jest z wpłat darczyńców. Wystarczy wejść na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wybrać dziecko, któremu chce się ufundować Indeks Sukcesów.

- Namawiamy wszystkich do wsparcia Akademii Przyszłości i wybrania dziecka - przekonują Ania i Robert. - Można w ten sposób pomóc młodemu chłopakowi czy małej dziewczynie, żeby uwierzyli w siebie, nabrali pewności siebie, nie bali się marzyć. Te dzieci naprawdę potrzebują tego wsparcia - dodają.

Szlachetna Paczka działa cały rok

Paczka, którą przygotowali w Monachium Anna i Robert Lewandowscy, trafiła do rodziny pani Stanisława w dniach 9-10 grudnia, kiedy w całej Polsce odbył się finał XVII edycji Szlachetnej Paczki, nazywany przez organizatorów projektu Weekendem Cudów. Przez dwa dni darczyńcy dostarczali paczki z dedykowaną pomocą do magazynów, a wolontariusze rozwozili je do potrzebujących. 

Szlachetna Paczka działa przez cały rok. W tym roku pomoc trafiła do ponad 20 tys. rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Był to kulminacyjny moment projektu, ale nie jego koniec. 

O tym, jak działa Szlachetna Paczka i jak można pomagać nie tylko przez jeden weekend, ale przez cały rok, przeczytaj koniecznie na www.szlachetnapaczka.pl. Ty też możesz pomóc czynić cuda!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy