Reklama

Reklama

Rosyjskie media: W kabinie polskiego tupolewa przebywały osoby trzecie

Rosyjscy dziennikarze obszernie informują o nowych ustaleniach, w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Agencja Ria Novosti, powołując się na doniesienia z Polski stwierdza, że "w kabinie prezydenckiego samolotu, aż do momentu katastrofy znajdował się Dowódca Sił Powietrznych, który najprawdopodobniej wywarł presję na załogę".

Rosyjskie media cytują nowe fragmenty rozmów prowadzonych w Tu-154M, a ujawnione dziś przez polskich dziennikarzy. Przypominają podstawowe ustalenia Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, który wskazał jako przyczyny katastrofy błędy załogi, działającej pod presją.

Agencje prasowe opisują także zmiany, jakie nastąpiły w polskim systemie przewozu najważniejszych osób w państwie.

Dodając, że od czasu katastrofy smoleńskiej polscy politycy najwyższego szczebla korzystają z lotów czarterowych, między innymi z dwóch wynajętych aż do 2017 r. samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy