Reklama

Reklama

Komorowski: To bardzo ważny list

​"To jest bardzo ważny list" - tak o apelu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o uczczenie zmarłych pomnikiem mówi adresat prośby, Bronisław Komorowski.

W TVP Info prezydent tłumaczył, że o wyjątkowości listu świadczy lista podpisanych pod nim osób - wysłały go bowiem rodziny, które albo nie angażują się w politykę, albo wywodzą się z różnych stron sceny politycznej.

Reklama

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, szczególna jest też treść apelu. To dlatego, że nie postawiono w nim żadnych warunków, ani co do lokalizacji monumentu, ani co do czasu jego postawienia - jest tam jedynie mowa o potrzebie.

Prezydent zapewnił przy tym, że - jak powiedział - "z całą życzliwością zaangażuje się w samą ideę podejścia do budowy pomnika".

Zastrzegł przy tym, że powinien on upamiętniać wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej, a poza tym powinien łączyć. Bronisław Komorowski dodał, że sprawa katastrofy smoleńskiej była bardzo często elementem dzielenia Polaków. Być może po tych 4 latach nastąpiły zmiany, które pozwolą wokół tej sprawy połączyć społeczeństwo - mówił prezydent.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje