Reklama

Reklama

Gawkowski o komisji ds. katastrofy smoleńskiej: Będzie kolejna wojna polsko-polska

Rzecznik MON Bartłomiej Miśkiewicz zapowiedział wczoraj, że jeszcze w tym tygodniu zostanie powołana komisja, która zbada przyczyny katastrofy smoleńskiej. - nie dziwi mnie, że Antoni Macierewicz sięga do najgorszych demonów z czasów, kiedy PiS był w opozycji - komentuje Krzysztof Gawkowski z SLD.

- Jarosław Kaczyński wystawił prosty cel dla Antoniego Macierewicza: znaleźć dowody, że w Smoleńsku doszło do zamachu - uważa Gawkowski. - Moim zdaniem, to kolejna wojna polsko-polska - powiedział polityk.

- Dziwię się, że politycy PiS idą drogą, w której będzie się grało zmarłymi - dodał.

Przypomnijmy, że wczoraj Misiewicz był pytany na antenie TVP Info o wznowienie badań przyczyn katastrofy smoleńskiej i czy w tym celu zostanie powołana specjalna komisja.

Reklama

"Myślę, że nic się nie stanie, jak powiem, że na 99 proc. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która de facto zacznie od początku w sposób rzetelny i uczciwy wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej, czyli od momentu remontu, przetargu na remont Tupolewa (...) i to jest ten moment początkowy, od którego zacznie komisja swoje badanie, a będzie oczywiście skupiać się także na tych kluczowych momentach, jak końcówka, ostatnia faza lotu Tupolewa, zostanie powołana jeszcze w tym tygodniu przez ministra obrony narodowej" - powiedział rzecznik MON.

Jak dodał, komisja będzie liczyła kilkanaście osób; będą to eksperci z Polski i zagranicy posiadający bardzo duży dorobek naukowy w różnym zakresie - lotniczym, patomorfologicznym etc.

Dodał, że nie jest w stanie określić, kiedy komisja zakończy swoje prace. "Ważne, że szybko już wystartuje" - powiedział rzecznik MON.


Reklama

Reklama

Reklama