Reklama

Reklama

Wnuk Walentynowicz: Po katastrofie telefon mojej babci działał

"Nadzieja, że babcia żyje trwała bardzo długo, ponieważ dzwoniąc do niej, telefon działał. Telefon działał, ale nikt go nie odbierał, więc liczyliśmy, że może babcia źle się poczuła i nie pojechała" - wspominał w piątek wnuk Anny Walentynowicz.

Wspominając dzień katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku, radny Gdańska Piotr Walentynowicz mówił: "Po uzyskaniu informacji o katastrofie próbowaliśmy się skontaktować z kimkolwiek: z Kancelarią Premiera, Kancelarią Prezydenta, gdziekolwiek się dało (...). Nadzieja trwała bardzo długo, ponieważ dzwoniliśmy do babci, a jej telefon działał. Telefon działał, ale nikt go nie odbierał, więc liczyliśmy, że może babcia źle się poczuła i nie pojechała. Zakładaliśmy, że jeśli by była w tym samolocie, to telefon uległby zniszczeniu" - wyjaśnił w rozmowie w Polsat News.

Reklama

"Dodatkowo były jeszcze te niespójne informacje. Gdzieś podawano, że ktoś przeżył, że jakieś osoby przeżyły" - dodał.

Zapytany o raport podkomisji Antoniego Macierewicza, który zostanie opublikowany 10 kwietnia w formie technicznej, zaznaczył, że nie jest tym zdziwiony. "To, że wszyscy oczekiwali raportu całkowitego na rocznicę, jest raczej efektem nierzetelnego przekazu medialnego. Dla mnie było oczywiste, że na ósmą rocznicę nie da rady zakończyć wszystkich badań. Jeśli będzie raport to będzie on częściowy" - przekonywał.

Komentując planowane odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej Piotr Walentynowicz stwierdził, że "najważniejsze, że jest". "Czekaliśmy osiem lat. Przez osiem lat nie udało się godnie upamiętnić śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ludzi, którzy mu towarzyszyli w tej misji do Katynia. To oczywiste, że było to efektem działań ówczesnego rządu, a obecnej opozycji. W ogóle nie biorę sobie do serca ich słów. Dla mnie jest istotne to, że w końcu możemy w godny sposób upamiętnić tych ludzi" - wyjaśnił.

Maciej Puchłowski, Dorota Skrobisz 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy