Reklama

Reklama

Wassermann: Po siedmiu latach od katastrofy wciąż jest wiele pytań

Po 7 latach od katastrofy w Smoleńsku nie mam większej wiedzy na jej temat i wciąż jest wiele pytań - powiedziała w poniedziałek w TVP1 posłanka Małgorzata Wassermann (PiS), córka Zbigniewa Wassermanna, który zginął w tej katastrofie.

"Bezspornie ustalono jedynie, że nie wydarzyło się to, o czym mówi dr Maciej Lasek i raport MAK-u, tego jesteśmy pewni. Ówczesna prokuratura zgromadziła prawie 2 tys. akt, z których niewiele wynika. W jednym i drugim przypadku były to jedynie działania pozorowane" - podkreśliła Wassermann.

Posłanka, która jest przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold, powiedziała, że przed rokiem powołano nowy zespół prokuratorski w sprawie katastrofy smoleńskiej i powstała nowa komisja, która na razie zapoznała się ze zgromadzonymi dokumentami i "będzie musiała przystąpić do pracy w zasadzie od początku".

Reklama

Dodała ona, że kolejne dochodzenie będzie wymagało długiego czasu. "Prokuratorzy (wcześniej prowadzący śledztwo - PAP) dużo trudu sobie zadali, żeby nie zadać żadnego trudnego pytania. Dlatego czynności te trzeba przeprowadzić kolejny raz. Opinia jaka wtedy powstała, jest nieczytelna i wewnętrze sprzeczna. W niewielkiej części nadaje się do wykorzystania" - uważa Małgorzata Wassermann.

Posłanka powiedziała również, że nie ma zaufania do materiałów (tkankowych - PAP) przywiezionych z Moskwy. "Nasi prokuratorzy go pobrali, ale później musieli go zostawić. Nie wiadomo co się wtedy z nim działo, bo dopiero po pewnym czasie przyjechał do Polski" -  podkreśliła. Dodała, że nie ma pewności w jakich warunkach był on przechowywany i że jest on pobierany ponownie podczas kolejnych ekshumacji zwłok ofiar katastrofy.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje