Reklama

Reklama

W BOR utworzono zespół, który zbada okoliczności wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu

W Biurze Ochrony Rządu powstał Zespół do oceny prawidłowości przygotowania i zabezpieczenia wizyty w Katyniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych osób 10 kwietnia 2010 roku.

W czasie lotu do Katynia doszło w Smoleńsku do katastrofy rządowego samolotu Tu-154. Zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak powiedział na konferencji prasowej, że nie ma wątpliwości co do tego, że postępowanie Biura Ochrony Rządu - jak się wyraził - pozostawiało wtedy wiele do życzenia.

- Przygotowanie tej wizyty, także w naszej ocenie, wstępnej ocenie, było skandaliczne - stwierdził Błaszczak.

Zespół zgromadzi materiały dotyczące przygotowania, organizacji, zabezpieczenia i realizacji wizyty. W jego pracach mogą brać udział, z głosem doradczym, osoby niebędące jego członkami, na przykład przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych. W toku prac zostaną przeanalizowane podjęte zadania ochronne.

Reklama

Zespół zidentyfikuje również obszary i działania mogące mieć wpływ na zabezpieczenie wizyty. Końcowe sprawozdanie z realizacji zadań Zespołu ma być gotowe nie później niż do 31 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy