Reklama

Reklama

Sprawa katastrofy smoleńskiej w PE. "To niewłaściwe"

To element wewnętrznej polityki Polski, który nie powinien się pojawić podczas obrad w Parlamencie Europejskim - mówili niektórzy europosłowie o wystąpieniu dotyczącym katastrofy smoleńskiej, jakie doktor Bogdan Gajewski próbował przedstawić w Parlamencie Europejskim. Gajewski jest współpracownikiem zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej, którym kieruje Antoni Macierewicz.

Reklama

Tematem dzisiejszych obrad w jednej parlamentarnych podkomisji było bezpieczeństwo lotnicze nad obszarami ogarniętymi konfliktem. Zaproszony na to spotkanie doktor Gajewski poświęcił swoje wystąpienie katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku, krytykując raporty przygotowane na ten temat przez władze rosyjskie i polskie. Jego zdaniem, wskazują one na brak profesjonalizmu i wiarygodności śledczych.

Reklama

Nie wszystkim spodobało się podjecie tego tematu. Prezentacja eksperta została przerwana.

Przeciwny debacie o Smoleńsku był m.in. szef komisji spraw zagranicznych europarlamentu Elmar Brok. "Czuję się wykorzystany, zostałem tu zaproszony, by omawiać kwestię bezpieczeństwa lotów w obszarach ogarniętych konfliktami. Podejmowanie w tej sytuacji wewnętrznej polskiej dyskusji, na potrzeby kampanii wyborczej jest niewłaściwie" - podkreślił.

Europosłanka Anna Fotyga, która przewodniczyła obradom odpierała te zarzuty. "Wydaje się, że agresja, której dokonała Federacja Rosyjska na Ukrainę powinna spowodować rewizję wielu spośród sądów. Ja nie kandyduję panie przewodniczący i to nie jest element polityki wewnętrznej" - powiedziała Fotyga.

Po krótkim podsumowaniu doktor Gajewski musiał zakończyć swoje wystąpienie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje