Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Smoleński dekalog ojca

Ojciec najmłodszej z ofiar katastrofy smoleńskiej występuje z inicjatywą, która ma rozpocząć dyskusję między ekspertami rządu i zespołu Macierewicza - informuje "Rzeczpospolita".

Natalia Januszko była stewardesą w załodze tupolewa. Miała niespełna 23 lata. Jej ojciec nie jest przekonany do rządowej wersji przyczyn katastrofy, zaprezentowanej w raporcie komisji ministra Jerzego Millera. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Grzegorz Januszko dystansuje się też wobec teorii zamachu lansowanych przez ekspertów zespołu parlamentarnego kierowanego przez posła PiS Antoniego Macierewicza.

Reklama

Stąd jego inicjatywa - po konsultacjach z przedstawicielami kilku rodzin przesłał dziesięć jednakowych pytań członkom rządowej komisji oraz ekspertom Macierewicza. Pyta m.in., dlaczego zginęli wszyscy pasażerowie, czy brzoza mogła oderwać skrzydło samolotu, jacy eksperci z Polski byli na miejscu katastrofy i czy jest szansa na międzynarodowe dochodzenie w sprawie Smoleńska. Odpowiedzi zamierza opublikować.

"Mam nadzieję, że to będzie początek rozmowy między ekspertami z obu stron"- tłumaczy w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Szef rządowego zespołu zajmującego się Smoleńskiem Maciej Lasek twierdzi, że odpowiedzi jego ekspertów będą gotowe jeszcze w tym tygodniu. Antoni Macierewicz zapewnia "Rz", że jego eksperci już przygotowali  odpowiedzi na pytania Grzegorza Januszki.

Dowiedz się więcej na temat: natalia januszko | katastrofa w Smoleńsku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama