Reklama

Reklama

Rozwiązano zespół smoleński

Zespół Macieja Laska został oficjalnie rozwiązany. Specjaliści zajmowali się objaśnianiem przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Jak poinformowano w komunikacie, zespół zrealizował swoje zadanie.


Zespół przybliżał opinii publicznej przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób, zawarte w raporcie tak zwanej Komisji Millera. Do zadań Zespołu należało też analizowanie innych niż ustalone w raporcie hipotez na temat przyczyn katastrofy.

Jak powiedział Maciej Lasek, zespół odnotował ponad 100 takich hipotez, ale żadna z nich nie była oparta na materiale dowodowym. Także zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość parlamentarny zespół do spraw katastrofy smoleńskiej nie przedstawił żadnych dowodów na głoszone przez siebie tezy.

Reklama

Zespół Laska publikował na stronie internetowej faktysmolensk.gov.pl teksty, zdjęcia i filmy, objaśniające kwestie związane z przyczynami katastrofy. Odpowiadał też na pytania dziennikarzy, parlamentarzystów, naukowców i instytucji. - W związku ze znacznym zmniejszeniem się ilości informacji pozostających w sprzeczności z Raportem Końcowym Komisji Millera, zasadnym jest zakończenie prac zespołu - powiedział Maciej Lasek.

Dodał jednak, że rozwiązanie zespołu w dotychczasowej formie nie oznacza końca jego działalności. Jeśli będą się pojawiać niepoparte żadnymi dowodami tezy na temat przyczyn katastrofy, będziemy starali się je prostować - zapowiedział były szef zespołu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy