Reklama

Reklama

"Rosja nie wykazuje żadnej dobrej woli współpracy"

Strona rosyjska nie wykazuje żadnej dobrej woli przy współpracy ws. katastrofy smoleńskiej - oceniła wicepremier Beata Szydło, odnosząc się do spotkania szefa MSZ Jacka Czaputowicza z ambasadorem Rosji. "Trzymam za ministra Czaputowicza kciuki i mam nadzieję, że jakiś postęp nastąpi" - dodała.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz na środowym spotkaniu z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem oświadczył, że nie widzi podstaw do dalszego przetrzymywania przez stronę rosyjską wraku samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem i oczekuje jego zwrotu - poinformował resort dyplomacji.

Szydło w czwartkowej rozmowie z TVP Info oceniła, że "strona rosyjska nie wykazuje żadnej dobrej woli przy współpracy ws. katastrofy smoleńskiej". "Ale trzymam za pana ministra Czaputowicza kciuki i mam nadzieję, że jakiś postęp nastąpi" - dodała.

Reklama

Wicepremier odniosła się również do aktywności polskiej dyplomacji na arenie międzynarodowej. "Ofensywa rządu trwa i bardzo dobrze" - mówiła. Jak dodała od początku tej kadencji rząd polski prowadzi politykę zagraniczną, która - jak zaznaczyła - "ma pokazywać bardzo jasno, że Polska jest państwem, które chce mieć taką samą pozycję i takie samo zdanie na arenie międzynarodowej jak każde inne państwo".

"Chcemy być partnerem, natomiast nie zgadzamy się oczywiście na taką politykę, która ma w jakikolwiek sposób uderzać w nasze interesy. Jest to rzecz naturalna i tak robią wszystkie państwa" podkreśliła wicepremier. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy