Reklama

Reklama

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Obchody w cieniu pandemii

Uroczystości 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej znów odbędą się w cieniu pandemii - zapowiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Podała też harmonogram obchodów.

Reklama

- Podobnie jak zeszłoroczną rocznicę katastrofy w Smoleńsku, tak i tegoroczną, 11. rocznicę będziemy obchodzić w cieniu pandemii. Organizacje uroczystości dostosowujemy do obowiązujących obostrzeń - zapewniła rzeczniczka PiS.

Reklama

Wskazała, że pierwszym punktem sobotnich uroczystości - o godz. 8 - będzie msza święta w kościele seminaryjnym, po której delegacje złożą wieńce pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego.

Jak dodała organizatorem tych uroczystości jest resort obrony narodowej. W uroczystościach udział weźmie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także przedstawiciele rządu, Sejmu oraz PiS.

Czerwińska zapowiedziała, że następnie przedstawiciele PiS odwiedzą i złożą kwiaty na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Uroczystości zakończą się o godzinie 19 mszą świętą w Archikatedrze Warszawskiej w intencji ofiar katastrofy - powiedziała.

- Zarówno poranna, jak i wieczorna msza odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym, w tym przy ograniczonej liczbie uczestników - zapewniła.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 r.  w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

W związku z pandemią koronawirusa do 18 kwietnia zostały przedłużone obostrzenia epidemiczne. Zgodnie z nimi w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit - jedna osoba na 20 mkw., przy zachowaniu odległości minimum 1,5 m pomiędzy osobami. Ponadto w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje