Reklama

Reklama

RMF24: Miliony złotych odszkodowania za działkę na pomnik smoleński

Około 5 milionów złotych odszkodowania stołeczny ratusz będzie musiał zapłacić spadkobiercy działki u zbiegu ulic Trębackiej i Focha - ustaliła reporterka RMF FM Magdalena Gawlik. Właśnie w tym miejscu ma stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Lokalizację zatwierdziła już rada miasta, a prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że monument pojawi się w ciągu dwóch lat.

Jak dowiedziała się reporterka RMF FM, były właściciel nie zgłosił się w odpowiednim terminie po działkę i zgodnie z prawem przysługuje mu teraz wyłącznie odszkodowanie. Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk zapewnia, że nawet gdyby były właściciel nie był zadowolony z jego wysokości i sprawa miałaby trafić do sądu, to w żaden sposób nie wpłynie to na dotrzymanie terminu budowy pomnika. Monument ma powstać w ciągu 2 lat.

Wysokość odszkodowania wyliczył niezależny rzeczoznawca, a procedura ruszyła na długo przed tym, jak działkę wybrano na lokalizację pomnika. - Ta procedura wydawania decyzji odszkodowawczej jest prowadzona zupełnie niezależnie od tego, jakie przeznaczenie ma mieć ten fragment gruntu - dodaje rzecznik.

Reklama

Jak wyjaśnia Milczarczyk, 2 lata w zupełności wystarczą, by postawić w tym miejscu pomnik, bo mniej więcej tyle zazwyczaj trwają w Warszawie tego typu przedsięwzięcia. - W ciągu kilkunastu dni zostanie powołana komisja konkursowa, która przygotuje specyfikację tego konkursu tak, aby mogli już do niego przystępować architekci - precyzuje.

Magdalena Gawlik

Dołącz do dyskusji na temat odszkodowania za działkę na pomnik smoleński

Dowiedz się więcej na temat: pomnik smoleński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne