Reklama

Reklama

RMF: Szczegóły ekshumacji pary prezydenckiej na Wawelu

Ekshumacje Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu rozpoczną się w poniedziałek późnym popołudniem - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. Według ich informacji, po 18, gdy Wawel opuszczą ostatni turyści, wzgórze zamkowe zostanie zamknięte. Wydobycie trumien z grobowca planowane jest około godziny 22.

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że po zamknięciu Wzgórza Wawelskiego, co planowane jest po godzinie 18:00, nie będzie można dostać się na nie ani od Bramy Herbowej, ani Sandomierskiej. Wtedy na miejscu pojawi się trzech prokuratorów, a także ekipy, które będą otwierać sarkofag.

Około 22:00 kamieniarze mają odsunąć jedną ze ścian grobowca i wydobyć z niego trumny Marii i Lecha Kaczyńskich. Zaraz potem zostaną one przewiezione do zakładu patomorfologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - tam zaś od razu rozpoczną się badania.

Reklama

Eksperci zaczną pracę od zdjęć, czyli tzw. radiologicznego zobrazowania przestrzennego ciał. Później przewidziano sekcje zwłok i pobranie próbek, które mają być wysłane do badań - także za granicę.

Krzysztof Zasada


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama