Reklama

Reklama

RMF: Dziś sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej

Sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej ma rozpocząć się dzisiaj w krakowskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Wczoraj się nie odbyła ze względu na opóźnienie badań szczątków Lecha Kaczyńskiego.

Sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej ma odbyć się w ciągu najbliższych godzin - dokładny czas rozpoczęcia nie jest znany, bo Prokuratura Krajowa trzyma wszystko w ścisłej tajemnicy. Nie wiadomo na przykład, co było powodem opóźnienia wczorajszych analiz.

Ponowny pochówek pary prezydenckiej - w piątek


Są natomiast nowe fakty w sprawie sarkofagu na Wawelu, bo według ustaleń dziennikarzy radia RMF FM otwierała go inna firma, niż ta, która sarkofag wykonywała. Prawdopodobnie dlatego został uszkodzony i będzie musiał być w ekspresowym tempie wymieniony na nowy. Ponowny pochówek pary prezydenckiej został zaplanowany już na piątek. Ceremonia będzie miała charakter prywatny.

Reklama

Kancelaria Prezydenta potwierdziła informacje radia RMF FM, że Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wezmą udział w ponownym pochówku prezydenckiej pary - Marii i Lecha Kaczyńskich.

Zakończono badania tomograficzne ciał


We wtorek została przeprowadzona sekcja zwłok prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wiadomo, że udało się przebadać część ciała, która trafiła do sarkofagu na Wawelu już po oficjalnym pogrzebie pary prezydenckiej.

Wczoraj nad ranem w krakowskim Zakładzie Medycyny Sądowej zakończono badania tomograficzne ciał pary Lecha i Marii Kaczyńskich. Stwierdzono, że ciała są dobrze zachowane.

To pierwsze z 83 ekshumacji zapowiedzianych przez prowadzącą śledztwo w sprawie katastrofy Prokuraturę Krajową. 22 listopada na warszawskich Powązkach ekshumowany zostanie Stefan Melak, przewodniczący Komitetu Katyńskiego. Dwa dni później, 24 listopada, ekshumowany będzie Tomasz Merta, wiceminister kultury.

(mal)

Paweł Pawłowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy