Reklama

Reklama

Prokuratura ws. nowych nagrań z Tu-154: Dajcie nam pracować

Najnowsza ekspertyza dźwiękowa i stenogramy rozmów z tupolewa to część kompleksowej opinii, przygotowanej przez biegłych na zlecenie Okręgowej Prokuratury Wojskowej. Dziennikarze RMF FM dotarli do najnowszej dokumentacji ekspertów, którzy na nowo odczytali zapis rejestratora rozmów w kokpicie prezydenckiego tupolewa. To o 1/3 więcej słów niż w dotychczas publikowanych odczytach. Prokuratura mówi jednak, że "na razie zapoznaje się z publikacją".

Prokuratura wojskowa komentuje nowe zapisy krótko: "na razie zapoznajemy się z publikacją, do sprawy na pewno się odniesiemy, nic więcej nie możemy powiedzieć". Taki komentarz usłyszał reporter RMF FM Grzegorz Kwolek od rzecznika prokuratury i od jej szefa. 

"Dajcie nam pracować" - powiedzieli wojskowi prokuratorzy.

Śledczy mogli jednak zapoznać się z treścią nowych stenogramów już na początku marca, bo wtedy dostali je od biegłych.

Dziennikarze RMF FM dysponują najnowszą analizą dźwięku, zarejestrowanego przez rejestrator w kokpicie prezydenckiego tupolewa. Biegli powołani przez Prokuraturę Wojskową w Warszawie ujawniają w niej o 1/3 więcej słów niż w dotychczas publikowanych odczytach. 

Reklama

Na podstawie stenogramu obraz tego, co działo się w kabinie pilotów tupolewa, znacząco odbiega od wcześniejszych ustaleń zespołów ekspertów.

Zobacz zapis nowych stenogramów z pokładu Tu-154M

Grzegorz Kwolek
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy