Reklama

Reklama

Prokuratura wojskowa odpiera zarzuty w sprawie stenogramów

Stenogramy zostały opublikowane najwcześniej jak to możliwe - tłumaczy major Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Wczoraj zostały upublicznione polskie ekspertyzy z nagrań z 10 kwietnia 2010 roku. Chodzi o analizę materiałów z rejestratora z wieży smoleńskiego lotniska i z samolotu Jak-40, któremu tego dnia udało się wylądować.

Major Maksjan zaznacza, że prokuratura największą wagę przywiązywała do nagrań z prezydenckiego tupolewa, ale również pozostałe zapisy zostały odtajnione w możliwie najkrótszym czasie. Dodał, że prokuratura nie chciała w żaden sposób naciskać na pracę biegłych i była zmuszona cierpliwie czekać na efekty ich prac.

Wielu komentatorów wskazywało, że opublikowane materiały niewiele wnoszą do sprawy. Maksjan dodał, że zarzuty wpisywania się prokuratury w polityczną debatę są bezpodstawne.

- Prokuratura nie działa ani na zlecenie polityczne, ani nie wpisuje się w żaden kalendarz polityczny. Tego typu zarzuty ostatnio słyszałem, ale to jest aberracja - powiedział prokurator.

Major Maksjan tłumaczył, że opublikowane wczoraj stenogramy są pełnymi zapisami rozmów w wieży i w samolocie Jak-40. W przypadku samolotu ze względów technicznych rejestrowane były tylko rozmowy radiowe z wieżą do momentu wylądowania w Smoleńsku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy