Reklama

Reklama

Kluzik-Rostkowska do prezesa PiS: 10 kwietnia ma łączyć

Joanna Kluzik-Rostkowska apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by wziął udział w państwowych obchodach 10 kwietnia. Ten dzień powinien łączyć, nie dzielić - argumentuje. Rzecznik PiS Adam Hofman odpowiada, że postulatów "współczesnego Palikota" komentować nie będzie.

Kluzik-Rostkowska w apelu skierowanym do Kaczyńskiego odniosła się do deklaracji lidera PiS, że nie weźmie udziału w państwowych uroczystościach w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej, choćby dlatego - jak wyjaśniał - że nie ma daru bilokacji. Kaczyński będzie uczestniczył w obchodach organizowanych przez PiS.

"Apeluję do Pana o wzięcie udziału w oficjalnych uroczystościach państwowych (...) Ten dzień powinien nas wszystkich łączyć, a nie jeszcze bardziej podzielić" - napisała szefowa klubu PJN do Kaczyńskiego.

Zaapelowała też do niego o wzięcie odpowiedzialności za jego sympatyków i niedopuszczenie do wydarzeń, które - jak napisała - "podważą pamięć o ofiarach katastrofy i wspólną dumę z ich, przecież wielonurtowego, dorobku".

Reklama

Rzecznik PiS Adam Hofman komentując apel Kluzik-Rostkowskiej powiedział: "Nowa strategia klubu PJN - być jak Palikot - obowiązuje. Nie będę komentował współczesnego Palikota".

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje