Reklama

Reklama

Katastrofa w Smoleńsku: Sensacyjne ustalenia niemieckich służb

Jürgen Roth, niemiecki dziennikarz i autor książki o katastrofie smoleńskiej, dysponuje raportami niemieckiego wywiadu wskazującymi na przyczyny tragedii w Smoleńsku.

Roth dysponuje dwoma raportami niemieckiego wywiadu, z których wynika, że niemieckie służby specjalne nie miały wątpliwości co do okoliczności katastrofy samolotu prezydenckiego.

"Choć z punktu widzenia wywiadu zawsze trzeba być ostrożnym - oni uważają, że nie był to wypadek i zastosowane były tam prawdziwe materiały wybuchowe. Poszedłem dalej, starałem się dowiedzieć czegoś więcej. To było dociekanie faktów, tego co się wydarzyło. Było tyle wskazówek tyle dowodów wskazujących na to, że nie był to wypadek... że musiało być to coś więcej" - powiedział w rozmowie z Telewizją Republika.

Reklama

Sam dziennikarz również nie ma wątpliwości.

"Po raz pierwszy nabrałem wątpliwości, kiedy Rosjanie opublikowali swój raport, mówiąc że był to wypadek. Miałem wątpliwości odnoście do wiarygodności ludzi odpowiedzialnych za dochodzenie i zacząłem się tym interesować, ponieważ śledzę rosyjską politykę kłamstw i manipulacji i starałem się dowiedzieć, co kryje się za tym tzw. wypadkiem" - tłumaczy.

Roth znalazł również przyczynę milczenia społeczności międzynarodowej w sprawie katastrofy smoleńskiej.

"Gdyby teraz wojskowy samolot z generalnym dowódcą NATO i innymi oficerami został zestrzelony, doszłoby do wojny, nie tylko zimnej wojny, jaką mamy teraz, lecz do gorącej. Być może właśnie dlatego nikt nie chce wyjaśnić prawdziwych przyczyn zestrzelenia malezyjskiego samolotu i katastrofy smoleńskiej. (...) Myślę, że niektóre rządy wiedzą, co się stało, ale z przyczyn politycznych nie chcą na ten temat mówić. Nie chcą dolewać oliwy do ognia wobec trudnej sytuacji między Rosją i państwami Zachodu" - podsumowuje z rozmowie z Telewizją Republika.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy