Reklama

Reklama

​Katastrofa smoleńska. Rosjanie reagują na nowe stenogramy

W rosyjskich mediach pojawiają się już pierwsze komentarze do nowych stenogramów z kabiny tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku. Wciąż nie ma jednak żadnej reakcji czy komentarza ani ze strony MAK, ani ze strony Komitetu Śledczego, który może wystąpić do Polski o przekazanie nowego odczytu czarnej skrzynki.

Rządowa telewizja informacyjna Rossija 24 zwraca uwagę na to, że do kabiny tupolewa wciąż wchodziły postronne osoby. Przywołując ustalenia radia RMF FM zauważa, że nowe dane potwierdzają, iż w kabinie był dowódca sił powietrznych generał Andrzej Błasik, który przypuszczalnie naciskał na załogę. Telewizja cytuje zapisy rozmów w kabinie jako potwierdzenie tego, co w styczniu 2011 roku ogłosił MAK.

Przypomnijmy, że z nowych, dokładniejszych zapisów stenogramów nagrań z kokpitu Tu-154M ujawnionych dziś przez radio RMF FM wynika m.in., że Dowódca Sił Powietrznych do końca przebywał w kokpicie lądującego tupolewa, a załodze nieustannie przeszkadzały osoby trzecie.

Reklama

(mn)

Przemysław Marzec

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy