Reklama

Reklama

Katastrofa smoleńska. Matka Gosiewskiego chce zmiany szefa komisji. "Antoni nas zawiódł"

Mimo upływu lat, ze śmiercią Przemysława Gosiewskiego nie mogą się pogodzić jego rodzice. 11 lat po katastrofie smoleńskiej chcieliby międzynarodowego śledztwa w sprawie wyjaśnienia jej przyczyn. - Jest mi bardzo przykro, że Antoni nas zawiódł - mówi Jadwiga Gosiewska.

Wśród ofiar katastrofy smoleńskiej był Przemysław Gosiewski - ówczesny wicepremier i wiceszef PiS. Rodzice nadal nie mogą pogodzić się z jego śmiercią.

- Nie ma takiego dnia i takiej godziny, w dzień i w nocy, kiedy bym nie pomyślał o moim Przemusiu - mówi ojciec zmarłego polityka.

Jadwiga i Jan Gosiewscy stworzyli izbę pamięci, postawili nawet synowi pomnik przed swoim domem. - Przemko mój zasłużył sobie na to, żeby przyczyna jego śmierci była wyjaśniona - mówi Jadwiga Gosiewska.

"Raport jest gotowy"

Podkomisja smoleńska pracuje od pięciu lat. Raport - jak przekonuje Antoni Macierewicz - jest gotowy i zostanie opublikowany jeszcze w kwietniu, ale nie został przegłosowany przez całą komisję. - Przyczyną była eksplozja, przyczyną było zniszczenie samolotu na skutek wybuchu - mówił Macierewicz w Telewizji Trwam.

Reklama

Film z raportu opublikowała Telewizja Republika. Zawiera on m.in. wizualizację tego, jak miała przebiegać katastrofa. 

- Jak można było dzisiaj wypuścić film, zajawiając go krzykiem ofiar z pokładu samolotu? Jak można zrobić to tym wszystkim, którzy to przeżyli? To jest podłość - uważa Barbara Nowacka (KO), która w katastrofie straciła matkę, Izabelę Jarugę-Nowacką. 

Przedłużone śledztwo

Rodzice Przemysława Gosiewskiego chcieliby międzynarodowego śledztwa. - Jest mi bardzo przykro, że Antoni nas zawiódł w jakiś tam sposób przedłużaniem (...) Należałoby zmienić przewodniczącego - mówi Jadwiga Gosiewska w rozmowie z Polsat News. 

Przypomnijmy, że prokuratura przedłużyła w piątek śledztwo dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje