Reklama

Reklama

Katastrofa smoleńska. Ewa Kopacz wezwana na przesłuchanie

​Była minister zdrowia Ewa Kopacz wezwana na przesłuchanie w sprawie nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej - informuje Prokuratura Krajowa. "To jest polityczna zemsta" - komentuje sprawę Grzegorz Schetyna.

W tej samej sprawie prokuratorzy wezwali na przesłuchanie w lipcu szefa Rady Europejskiej i byłego premiera Donalda Tuska, przesłuchany został też były szef MSZ Radosław Sikorski.

Prokuratura Krajowa nie ujawnia żadnych szczegółów, m.in. dotyczących terminu planowanego przesłuchania Kopacz.

Jak sprecyzowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik chodzi o postępowanie prowadzone przez zespół nr 1 Prokuratury Krajowej (wyjaśniający okoliczności katastrofy smoleńskiej) w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudnianie postępowania polegające m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy pod Smoleńskiej. 

Reklama

Szybka reakcja Schetyny

"To oczywiście część politycznej nagonki na polityków Platformy Obywatelskiej. Taki powód przesłuchania jest absurdalny, bo to nie Ewa Kopacz była odpowiedzialna za przeprowadzenie sekcji zwłok. To robiła strona rosyjska" - powiedział we wtorek Schetyna.

"Dlaczego polski minister zdrowia miał być wtedy odpowiedzialny za przeprowadzenie sekcji zwłok? To jest polityczna zemsta" - dodał lider Platformy.

Podkreślił, że Ewa Kopacz po katastrofie smoleńskiej pojechała do Moskwy jako wolontariuszka, na prośbę rodzin, którym pomagała w trakcie bolesnego pobytu w Rosji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy