Reklama

Reklama

"GPC": Kaczyński chce być przy przesłuchaniu Tuska

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke powiedział, że chce być przy przesłuchaniach, chodzi m.in. o przesłuchanie Donalda Tuska. Odniósł się w ten sposób do decyzji sądu, który nakazał wznowić umorzone wcześniej śledztwo ws. organizacji lotów do Smoleńska - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Tydzień temu Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował, że umorzone przez prokuraturę śledztwo ws. nieprawidłowości w przygotowaniu przez osoby cywilne wizyt w Katyniu 7 i 10 kwietnia 2010 r. ma zostać wznowione. Sąd uwzględnił zażalenie na wcześniejszą decyzję prokuratury o umorzeniu, którą złożył Jarosław Kaczyński oraz córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego Marta. 

Reklama

Decyzja sądu oznacza, że Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska otrzymali status osób poszkodowanych, co sprawia, że mogą brać aktywny udział w postępowaniu procesowym.

Według Jarosława Kaczyńskiego decyzja sądu dotycząca wznowienia śledztwa przywraca wiarę w to, że w sądach orzekają sprawiedliwi i niezależni sędziowie. "W pewnym uproszczeniu sąd potwierdził, że to było przestępstwo. Szansa, że zostaną postawione zarzuty, jest większa niż wcześniej" - stwierdził Kaczyński.


Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | Donald Tusk | katastrofa w Smoleńsku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne