Reklama

Reklama

Ewa Stankiewicz zapowiada strajk głodowy ws. katastrofy smoleńskiej

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 zapowiada strajk głodowy. Decyzja zapadła podczas walnego zgromadzenia, które w ubiegłym tygodniu zorganizowano w Zielonej Górze - poinformowała na antenie Radia Zachód prezes stowarzyszenia Ewa Stankiewicz.

Strajk ma być wielodniowy, a Solidarni 2010 chcą wymóc w ten sposób na polskich władzach podanie oficjalnych przyczyn tragedii smoleńskiej oraz ukaranie winnych. Ma być zorganizowany w okolicach 10 kwietnia 2020 roku.

-  Będziemy domagać się nie tylko upamiętnienia ofiar, które zginęły na terenie Rosji, ale przede wszystkim rzetelnego śledztwa i ukarania winnych wystawienia polskiego prezydenta na śmierć - powiedziała Ewa Stankiewicz.

Dodała, że dotychczasowe działania w sprawie wyjaśnienia przyczyn oraz ukarania winnych katastrofy smoleńskiej są niewystarczające. - My musimy na nowo zbudować silne i niezależne państwo. To się zaczęło w momencie, kiedy obecny rząd trzy lata temu doszedł do władzy. Ale to jest za mało, za wolno i niewystarczająco - powiedziała Ewa Stankiewicz na antenie Radia Zachód.

Reklama

W przyszłym roku mija dziesiąta rocznica tragedii smoleńskiej. Na terenie Rosji nadal prowadzone są badania wraku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL