Reklama

Reklama

Ambasador RP w Berlinie: Lech Kaczyński był człowiekiem niezwykłym

W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej ambasador RP w Berlinie Andrzej Przyłębski wspominał prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Marzyła mu się Polska, która wyznacza kierunki przyszłego rozwoju zachodniej cywilizacji. Sprostajmy jego marzeniom - zaapelował.

Reklama

- Śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego była dla Polski niepowetowana stratą - powiedział ambasador.

Reklama

Andrzej Przyłębski podkreślił, że "Lech Kaczyński był człowiekiem niezwykłym". - Był politykiem, który przywrócił polskim patriotom, zrozpaczonym kierunkiem rozwoju Polski po 1989 roku, nadzieje na to, że Polska może kontynuować swoje wspaniałe dziedzictwo. Dziedzictwo wolności, która nie jest samowolą i egocentryzmem, lecz odpowiedzialnością przed narodem, w jego teraźniejszym, ale i minionym kształcie - mówił.

"Miał odwagę"

- Był też intelektualistą, profesorem prawa, który rozumiał, że oddzielenie prawa od wartości, jaką jest sprawiedliwość, prowadzi do moralnego upadku społeczeństw - powiedział Przyłębski.

- Miał odwagę. Obrona Gruzji, jego legendarny lot wspaniale to pokazuje. Ale miał też marzenia. Marzyła mu się Polska, która wyznacza kierunki przyszłego rozwoju zachodniej cywilizacji. Sprostajmy jego marzeniom - zaapelował na koniec ambasador RP w Berlinie.

Mija 11 lat od katastrofy smoleńskiej

W rocznicę katastrofy smoleńskiej w bazylice Jana Chrzciciela Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie odbędzie msza św. w intencji ofiar.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP prof. Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje