Reklama

Reklama

6. rocznica katastrofy smoleńskiej: Rosyjskie media głównie o Tusku

Telewizja Rossija24 informuje, że w Polsce trwają polityczne spory wokół katastrofy smoleńskiej. Stacja zauważa, że raport o przyczynach tragedii z 2010 roku obecne władze w Warszawie uznały za całkowicie fałszywy.

Rosyjska telewizja podkreśla, że szef resortu obrony Antoni Macierewicz nie tylko uważa raport o przyczynach katastrofy za sfałszowany, ale chce również, aby NATO pomogło Polsce odzyskać wrak Tupolewa. "W jego opinii, są takie detale, które nawet po sześciu latach pomogą wyjaśnić, czy katastrofa była następstwem zderzenia czy innych zdarzeń" - można przeczytać na stronie internetowej telewizji Rossija24.

Z kolei radio Echo Moskwy podało, że ""Jarosław Kaczyński obarczył odpowiedzialnością za katastrofę rząd Donalda Tuska". Rozgłośnia krótko poinformowała również o zorganizowanych w Smoleńsku i w Polsce obchodach szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Reklama

Natomiast agencja Ria Novosti odnotowała słowa prezydenta Andrzeja Dudy, że katastrofa prezydenckiego samolotu ujawniła wiele błędów, które w Polsce nie powinny się zdarzyć.

Zobacz też przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 6. rocznicy katastrofy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje