Reklama

Reklama

Raport Kup Indeks

Dlaczego polscy piłkarze przegrywają?

Gdyby zadać takie pytanie typowemu kibicowi polskiej kadry, odpowiedź byłaby co najmniej przewidywalna. Bo są dziadami, bo nie walczą na całego, bo są słabi. To wszystko zapewne jest prawdą, przynajmniej częściowo. Kto wie, być może rzeczywiście brak umiejętności to główne źródło problemu. Ale na pewno nie jedyne. Dlaczego więc przegrywają? Nasza diagnoza: bo nie wierzą w siebie.

Powiedzieć, że polskim piłkarzom brakuje mentalności zwycięzców to nic nie powiedzieć. Przez media przewijają się teorie o tym, jak to polskiemu piłkarzowi trzęsą się nogi przed mocniejszym przeciwnikiem, że brakuje mu wiary, która pozwoliłaby mu stawać jak równy z równym przeciwko Hiszpanom czy Niemcom. Czy to jest prawdziwe źródło niepowodzeń polskiej drużyny narodowej? Nie wiem. Załóżmy jednak na chwilę, że tak właśnie jest. W takim wypadku - co możemy zrobić, żeby wyeliminować ten czynnik na przyszłość? Co należy zrobić, żeby przyszłe generacje piłkarzy (i nie tylko piłkarzy) miały poczucie, że mogą, że nie są od nikogo gorsi, że są urodzonymi zwycięzcami?

Reklama

Nie znam stuprocentowo skutecznego sposobu, żeby to osiągnąć. Gdybym go znał, zarabiałbym teraz miliony jako manager. Ale znam coś na ten kształt - sposób, który wiem, że działa. Sprawdzony na tysiącach dzieciaków. Nazywa się dziwnie - System Motywatorów Zmiany. Jest solidnie zaplanowany i przetestowany. Zespół doświadczonych i bardzo ciężko pracujących profesjonalistów pracował przez dziesięć lat, żeby go dopracować. W końcu udało się, a tak doszlifowany produkt cały czas działa, pomagając uczniom w podstawówce, których życie nie rozpieszcza, i którym brakuje wiele, z wiarą w swoje możliwości na czele.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to program, który daje Polsce nadzieję na lepszą reprezentację. Nie uczą grać w piłkę - tą częścią musza zająć się inni. AKADEMIA wychowuje zwycięzców, którzy wierzą w siebie, i którzy podejmują wyzwania z wiarą, że wygrają. Jest to program, który inspiruje do wzrastania, z pomocą tytanów, takich jak mistrz olimpijski Tomasz Majewski, aktorów, dyrektorów międzynarodowych koncernów oraz gwiazd mediów. Nie tylko mówimy dzieciakom, że mogą - pokazujemy im, że nie ma granic, że zostaną kim tylko chcą.

Być może się mylę. Kto wie, prawdopodobnie jedyne, czego brakuje polskim piłkarzom, to umiejętność kopnięcia piłki prosto. Niezależnie jaka jest prawda, warto spróbować tych sposobów, które mamy i które wiemy, że działają. Jeżeli razem ze mną wierzysz, że AKADEMIA może wychować nam lepszą reprezentację - zaangażuj się.  Ufunduj symboliczny Indeks (www.akademiaprzyszlosci.org.pl ) i stań się częścią tego wielkiego eksperymentu. Warto spróbować.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy