Reklama

Reklama

Kryzys w Zatoce Perskiej

Kryzys w Zatoce Perskiej. Kłopoty Polaków

Zjednoczone Emiraty Arabskie zaostrzają restrykcje względem Kataru. Legitymujący się katarskim paszportem nie będą mogli podróżować do ZEA nawet, jeśli Dubaj albo Abu Zabi będą tylko portami przesiadkowymi. Wizy emirackiej nie otrzymają również obcokrajowcy, którzy są rezydentami w Dosze - stolicy Kataru. Zakaz dotyczy także pracujących w Katarze Polaków.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zamknięto wszystkie biura przewoźnika Qatar Airlines. Dotąd podróż katarskimi liniami do Dohy była przez wielu traktowana jako pierwszy etap w drodze do Azji czy Afryki.

Magdalena Piórko, Polka mieszkająca od dwóch lat w Dubaju, tłumaczy, że kupiła bilety do Warszawy kierując się korzystniejszą ofertę cenową. "Dzieci jadą na wakacje do Polski, dlatego skorzystaliśmy z Qatar Arlines. Teraz musimy zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami".

Wszystkie biura katarskiego przewoźnika są nieczynne. "Kupiliśmy bilety za pośrednictwem agencji, dlatego kwestia odzyskania pieniędzy nie jest taka oczywista" - dodaje Polka.

Kłopoty linii lotniczych rozpoczęły się po tym, gdy w poniedziałek kilka państw arabskich zdecydowało się zerwać stosunki dyplomatyczne z Katarem, a niektóre z nich zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla katarskich maszyn. 

Reklama

Od dzisiaj Zjednoczone Emiraty Arabskie nie będą do Kataru dostarczały również poczty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy