Reklama

Reklama

Kryzys w górnictwie

"Gazeta Wyborcza": Donald Tusk zostawił pasztet Ewie Kopacz

Politycy Platformy Obywatelskiej mają żal do Donalda Tuska. Powód? Były premier zostawił Ewie Kopacz do rozwiązania palący problem kopalni.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Tusk powinien zająć się restrukturyzacją nierentownych kopalni w czasach koniunktury politycznej. Nie zrobił tego i - jak pisze gazeta -  "zostawił pasztet Kopacz".

Współpracownicy premier ujawnili, że Kopacz jest zdeterminowana, by restrukturyzację Kompanii Węglowej doprowadzić do końca.

Co gorsza, premier musiała poradzić sobie z lekarzami. "Kopacz modliła się, by udało się wygasić spór z lekarzami, bo gdyby dwa protesty się nałożyły, to byłaby katastrofa" - czytamy.

Reklama

Jak twierdzi współpracownik premier, Kopacz liczy się z czarnym scenariuszem - upadkiem rządu.

"Jeśli górnicy zatrzymają kolej, dołączą energetycy i pocztowcy, to stanie cały kraj. W tej sytuacji rząd może upaść, bo nie wiadomo, jak się zachowa PSL i 30 posłów PO ze Śląska" - twierdzi zaufany Kopacz.

Jednocześnie w PO rośnie żal do Tuska. Jak powiedział "Gazecie Wyborczej" polityk z zarządu partii, były premier "wziął na siebie podniesienie wielu emerytalnego, a o resztę mieli martwić się inni".

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Kopacz | Donald Tusk | Kompania Węglowa SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama