Reklama

Reklama

Kryzys w górnictwie

Śląsk: Akcje solidarności z JSW

Śląscy związkowcy zapowiadają na dziś akcje solidarności z górnikami z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na razie nie wiadomo, co planują. W ostatnich czasie w ramach takich akcji blokowali główne drogi w regionie.

Szef śląsko-dąbrowskiej solidarności Dominik Kolorz zaznacza, że dzisiejsza akcja jest konieczna, choć może być uciążliwa dla mieszkańców Śląska. - Za to z góry przepraszamy - podkreślił - ale nie mamy innego wyjścia. Nie możemy górników z Jastrzębia zostawić samych.

Jak powiedział, na razie będą to "spektakularne" akcje solidarnościowe. "Obyśmy nie musieli robić na Śląsku czegoś więcej" - dodał.

W kopalniach JSW trwa okupacja i głodówka. Związkowcy domagają się odwołania prezesa spółki Jarosława Zagórowskiego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy