Reklama

Reklama

Kryzys w górnictwie

Prezydent Komorowski: Nie będę mieszał się w spór rząd-górnicy

Bronisław Komorowski nie zamierza wziąć udziału w sporze pomiędzy rządem a strajkującymi górnikami. Jak powiedział prezydent po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, reforma górnictwa nie leży w jego kompetencjach, ponieważ jest to zadanie rządu. Zadeklarował jednak pomoc w prowadzeniu dialogu między stronami.

Bronisław Komorowski oświadczył, że nie chce stać się częścią sporu pomiędzy rządem a górnikami.

- Prezydent powinien przyjmować postawę nieprzeszkadzania rządowi, ale też i postawę gotowości w rozwiązywaniu problemów. Tak rozumiałem swoją rolę do tej pory - mówił prezydent Komorowski.

O zdecydowane stanowisko w tej sprawie i włączenie się prezydenta do rozmów apelowała opozycja i przedstawiciele strajkujących górników.

Górnicy po wczorajszych, po raz drugi już zerwanych rozmowach z przedstawicielami rządu w Katowicach, oświadczyli, że chcą rozmawiać już tylko z premier Ewą Kopacz, która dziś przyjechała na Śląsk.

W związku z rządowymi planami restrukturyzacji Kompanii Węglowej na Śląsku zaostrza się protest. Do obecnie strajkujących pod ziemią górników kopalń przeznaczonych do likwidacji dołączają górnicy z pozostałych zakładów Kompanii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy