Reklama

Reklama

Kryzys w górnictwie

D. Kolorz: Działania policji pod JSW przypominają te z 1981 r.

- W ciągu ostatniej dekady na Śląsku odbywało się wiele jeszcze bardziej potężnych manifestacji, niż te pod JSW. Nigdy jednak w ciągu ostatniej dekady nie dochodziło tu na Śląsku do starć z policją - powiedział Dominik Kolorz.

Szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" zażądał od minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej interwencji ws. działań policji podczas manifestacji górników w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas poniedziałkowej (9.02) demonstracji policja użyła armatek wodnych, gazu obezwładniającego i broni gładkolufowej.

Kolorz ocenił, że brutalność, z jaką postępowali policjanci, jest "nie do zaakceptowania". - Użycie broni 2 lutego i w dniu wczorajszym to jest skandal. Nam związkowcom i mieszkańcom Jastrzębia kojarzy się to z tym, co miało miejsce na kopalniach JSW w 1981 r. i nie jest to populizm z naszej strony - powiedział Kolorz.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy