Reklama

Reklama

Zbierze się prezydium Sejmu, później ma się spotkać Konwent Seniorów

​Prezydium Sejmu ma zebrać się w środę o godz. 10.; na godz. 11. zaplanowano natomiast posiedzenie Konwentu Seniorów - poinformowali dziennikarzy wicemarszałkowie Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) i Stanisław Tyszka (Kukiz'15) .

Wcześniej pojawiały się informacje, że Prezydium Sejmu, które tworzą marszałek i wicemarszałkowie, ma spotkać się o godz.9.

Po posiedzeniu Prezydium Sejmu, które ma rozpocząć się o godz.10., zebrać ma się Konwent Seniorów, w którym oprócz marszałka i wicemarszałków, zasiadają także szefowie klubów parlamentarnych.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oświadczył w środę, że o godz. 12. w sali plenarnej otworzy 34. posiedzenie Sejmu.

Według pozostających na sali sejmowej od 16 grudnia posłów opozycji, przede wszystkim posłów PO, grudniowe 33. posiedzenie Sejmu nie zakończyło się, trwa przerwa w nim i marszałek Sejmu w środę powinien je wznowić, a następnie przystąpić do dalszych głosowań nad budżetem na 2017., bo te, które odbyły się 16 grudnia w sali Kolumnowej były nielegalne.

Reklama

Według PiS, obrady z 16 grudnia, które miały miejsce w Sali Kolumnowej, w tym głosowania m.in. nad ustawą budżetową, odbyły się zgodnie z prawem; grudniowe posiedzenie zakończyło się, a w środę rozpocznie się kolejne, 34., posiedzenie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje