Reklama

Reklama

"Za przyzwoitość Straży Marszałkowskiej głową zapłacił jej szef"

PO zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyjaśnienia powodów odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - zapowiedział w czwartek w rozmowie z PAP szef klubu PO Sławomir Neumann.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał Komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - wynika z informacji PAP z dwóch nieoficjalnych źródeł w Sejmie. Wcześniej informację tą podał w portal wyborcza.pl. Powody odwołania szefa Straży Marszałkowskiej nie są znane. Według informacji PAP, Kancelaria Sejmu ma poinformować o tej sprawie w piątek.

"Jeżeli to się potwierdzi, to będziemy oczywiście pytali o powód odwołania szefa Straży Marszałkowskiej" - powiedział Neumann. Podkreślił, że sejmowi strażnicy "bardzo przyzwoicie" zachowali się podczas niedawnego protestu opozycji. "Nie rozumiem więc tej decyzji. Być może za tę przyzwoitość właśnie, zachowanie się Straży Marszałkowskiej głową zapłacił szef Straży" - dodał przewodniczący klubu PO.

Reklama

Wystąpienia z pytaniem do marszałka w związku z odwołaniem komendanta Straży Marszałkowskiej nie wyklucza też Nowoczesna. "Myślę, że zawsze warto pytać się marszałka Sejmu jaka była przyczyna takiej decyzji, jeżeli ona miała miejsce" - powiedziała w czwartek PAP wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy