Reklama

Reklama

Spotkanie liderów opozycji: "Rozmawialiśmy o planach"

W Sejmie odbyło się spotkanie liderów opozycji w sprawie kryzysu parlamentarnego.

Szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się we wtorek wieczorem z liderami Nowoczesnej Ryszardem Petru i PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Rozmowa dotyczyła m.in. scenariuszy na środę, kiedy to ma rozpocząć się kolejne posiedzenie Sejmu.

O godz. 20.30 w Sejmie zebrał się klub PO. Schetyna relacjonował dziennikarzom przed rozpoczęciem posiedzenia klubu, że jego rozmowa z szefami Nowoczesnej i PSL dotyczyła m.in. scenariuszy na środę. W spotkaniu nie brał udziału przedstawiciel Kukiz’15.

"Rozmawialiśmy o tym jakie plany na te pierwsze godziny jutrzejszego dnia, co z posiedzeniem Sejmu" - zaznaczył Schetyna. Jak dodał, Kosiniak-Kamysz i Petru mówili o wtorkowym spotkaniu u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Reklama

"To było takie spotkanie liderów partii opozycyjnych" - powiedział przewodniczący Platformy.

Zapowiedział, że do kolejnego spotkania szefów trzech partii opozycyjnych ma dojść w środę; tego dnia rano ma również obradować klub PO. Zaplanowane jest także posiedzenie zarządu krajowego Platformy.

Posiedzenie Sejmu rozpocznie się w środę w południe.

Co zrobi PO?

Ostateczne decyzje w sprawie działań PO na środowym posiedzeniu Sejmu zapadną w środę przed południem, kiedy zbierze się najpierw zarząd partii, a później klub parlamentarny Platformy - poinformował we wtorek wieczorem szef PO Grzegorz Schetyna.

Posiedzenie zarządu krajowego PO zaplanowane jest na godz. 9; spotkanie klubu o godz. 10.30.

We wtorek przed godz. 22 zakończyło się niespełna półtoragodzinne spotkanie klubu PO w Sejmie. Schetyna powtórzył dziennikarzom, iż oczekuje, że w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowi przerwane - według niego - ostatnie posiedzenie Sejmu.

Dopytywany, czy wówczas Platforma nie będzie blokować mównicy sejmowej, lider PO odparł: "nie, jeżeli będzie kontynuowane 33. Posiedzenie Sejmu". "A jeżeli nie, to o decyzji powiemy po godz. 10.30" - dodał Schetyna. Zapowiedział, że po posiedzeniu klubu PO odbędzie się konferencja prasowa.

Środowe posiedzenie Sejmu ma rozpocząć się o godz. 12. O godz. 9 ma zebrać się Prezydium Sejmu, godzinę później - Konwent Seniorów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne