Reklama

Reklama

Sejm: Ujawniono nagranie z głosowania w Sali Kolumnowej

Na stronach Sejmu pojawiło się nagranie z kamery bezpieczeństwa w Sali Kolumnowej z 33. posiedzenia Sejmu. Upublicznienia tego nagrania domagała się opozycja.

Link do nagrania na stronie Sejmu

"Kancelaria Sejmu, po uzyskaniu opinii odpowiednich organów wymiaru sprawiedliwości, publikuje nagranie z kamery bezpieczeństwa z 33. posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej" - podała Kancelaria.

Jak poinformowała Kancelaria Sejmu, nagranie wideo nie posiada fonii, dlatego że administrowana przez Straż Marszałkowską kamera bezpieczeństwa nie nagrywa dźwięku. 

Zgoda prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie stwierdza przeciwwskazań dla upublicznienia nagrań z monitoringu posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r. - głosi przekazany w środę po południu PAP komunikat rzecznika tej prokuratury prok. Michała Dziekańskiego.

Reklama

"Analiza otrzymanych w dniu dzisiejszym z Kancelarii Sejmu zapisów z monitoringu wskazuje, że upublicznienie nagrań nie koliduje z dobrem prowadzonego postępowania sprawdzającego" - dodał Dziekański.

Dzięki takiej opinii prokuratury możliwe było ujawnienia nagrania.

Czy było kworum?

Opozycja zarzucała marszałkowi nieprawidłowości w trakcie posiedzenia w Sali Kolumnowej m.in. nieprzyjmowanie wniosków formalnych, brak imiennych wyników głosowania czy możliwy brak kworum. Ze stenogramów wynika, że marszałek nie zorientował się, iż dwojga sekretarzy powołanych do liczenia głosów nie było wówczas na sali.

Dowiedz się więcej na temat: kryzys sejmowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy