Reklama

Reklama

Schetyny zabraknie na spotkaniu? "Nie podjął decyzji"

Szef PO Grzegorz Schetyna nie podjął jeszcze decyzji, czy weźmie udział w spotkaniu liderów partii politycznych u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego - powiedział w poniedziałek rano PAP rzecznik Platformy Jan Grabiec.

"(Grzegorz Schetyna) jeszcze nie podjął decyzji" - powiedział Grabiec. Zaznaczył przy tym, że na tego typu spotykania, jakie w poniedziałek organizuje w Senacie marszałek Karczewski, "opozycja powinna chodzić z uzgodnionym, wspólnym stanowiskiem".

Reklama

Zaprzeczył przy tym jakoby planowane było spotkanie szefów trzech klubów parlamentarnych: PO, PSL i Nowoczesnej.

Nieoficjalnie od polityków Platformy można usłyszeć, że są rozczarowani poniedziałkowymi doniesienia medialnymi jakoby miało dojść już do porozumienia między częścią opozycji i Prawem i Sprawiedliwością. "Jeśli prawdą jest, co podają media, że wszystko jest już dogadane, to takie spotkanie nie ma sensu" - powiedział PAP jeden z bliskich współpracowników Grzegorza Schetyny.

"Pan marszałek Karczewski chyba o 7.36 dzwonił do Schetyny"

Musimy się spotkać i porozmawiać o tym - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann odnosząc się do zaproszenia dla lidera PO Grzegorza Schetyny na poniedziałkowe spotkanie u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Jak dodał, Schetyna prawdopodobnie wypowie się dla mediów ok. godz. 12.

"Będziemy o tym rozmawiać - pan marszałek Karczewski chyba o (godz.) 7.36 dzwonił do Grzegorza Schetyny z takim pilnym zaproszeniem na spotkanie. My musimy się spotkać, przyjechać, porozmawiać. To, co się dzieje w parlamencie, to jest bardzo poważna sprawa" - powiedział Neumann na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jego zdaniem, kryzys rozpoczęty 16 grudnia w Sejmie jest najpoważniejszym, jaki był do tej pory.

"Do dzisiaj, do 9 stycznia, do godz. 10 nic nie wydarzyło się nowego od tego, co było 16 grudnia. Więc rozumiem, że PiS wrócił z długich wakacji i zaczął sprawą się zajmować. Liczę, że też pójdą po rozum do głowy, ale to, czy Platforma weźmie udział w spotkaniu o godz. 14 u marszałka Karczewskiego, zostaną państwo poinformowani" - powiedział Neumann.

Poinformował również, że "najprawdopodobniej" o godz. 12 dla dziennikarzy wypowie się sam Schetyna.

Imienny wykaz miejsc dla posłów PO w Sali Kolumnowej

Jak poinformował Neumann, klub PO zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, by zgodnie z regulaminem Sejmu przedstawił imienny wykaz miejsc dla posłów Platformy w Sali Kolumnowej.

"W imieniu klubu PO, w związku z dochodzącymi do nas informacjami o tym, że pan marszałek Kuchciński być może planuje obrady Sejmu w Sali Kolumnowej, żeby zgodnie z regulaminem Sejmu przedstawił nam imienny wykaz miejsc dla posłów Platformy Obywatelskiej w Sali Kolumnowej gdyby chciał tam przeprowadzać obrady, a także żeby udostępnił informację o trybie i sposobie głosowania, które miałoby być na Sali Kolumnowej przeprowadzane gdyby rzeczywiście chciał robić obrady na Sali Kolumnowej, a nie wrócić do pracy w sali plenarnej" - powiedział Neumann na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Wyraził przy tym nadzieję, że odpowiedź na złożone w poniedziałek przez PO pismo nadejdzie w "w najbliższych godzinach". "Wymaga to wyjaśnienia, wymaga to informacji jak Sejm ma pracować po tej kilkudziesięciodniowej przerwie, która nastąpiła w związku ze świętami, Sylwestrem, czy Świętem Trzech Króli" - zaznaczył szef klubu PO.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował w poniedziałek rano, że na zaplanowanym na godz. 14 spotkaniu chce liderom partii politycznych przedstawić propozycje zakończenia obecnego kryzysu parlamentarnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje