Reklama

Reklama

Schetyna: Proponujemy przerwę w obradach Sejmu do 18 stycznia

Proponujemy przerwę w obradach Sejmu do 18 stycznia oraz przedstawimy projekt uchwały ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego - poinformował w środę lider PO Grzegorz Schetyna.

- Przed chwilą wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zgłosiła wniosek na posiedzenie Prezydium Sejmu o przerwę do środy 18 stycznia do godziny 9., żebyśmy mieli czas na znalezienie tego pomysłu na rozmowę i znalezienie rozwiązania tego konfliktu - powiedział Schetyna w środę dziennikarzom.

Jak dodał, szef klubu PO Sławomir Neumann na posiedzeniu Konwentu Seniorów przedstawi też projekt uchwały ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego. - To jest wyciągnięcie ręki ze strony Platformy - przekonywał lider PO.  

W środę Sejm postanawia powrócić do trzeciego czytania projektu ustawy budżetowej na 2017 r. - głosi przygotowany przez PO projekt uchwały " w sprawie rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego".

Reklama

"Sejm RP na swoim posiedzeniu 11 stycznia 2017 postanawia powrócić do trzeciego czytania budżetu państwa na rok 2017 przerwanego o godz. 15. min. 42 podczas 33 posiedzenia Sejmu w dniu 16 grudnia 2016 r." - głosi projekt.

Napisano w niej, że "proces legislacyjny kontynuowany tego dnia na Sali Kolumnowej gmachu Sejmu RP obarczony jest poważnymi wadami prawnymi, które mogą zaważyć na legalności najważniejszej w każdym roku ustawy".

Projekt głosi, że "kontynuacja 33. posiedzenia Sejmu na Sali Kolumnowej odbywała się z pogwałceniem Konstytucji i regulaminu Sejmu RP". W tym kontekście jest tam mowa m.in. o nieprzygotowanej sali, braku warunków do pracy wszystkich posłów, obecności osób postronnych oraz "niemożności zweryfikowania personalnego udziału w głosowaniu", która "stawia pod znakiem zapytania kworum tego zgromadzenia".

"Zważywszy na wagę ustawy budżetowej, jak również powagę Sejmu RP, w imię odpowiedzialności i poczucia dobra wspólnego Sejm RP, postanawia powrócić do trzeciego czytania budżetu państwa na rok 2017 z zachowaniem wszelkich reguł demokracji parlamentarnej" - głosi projekt.

W środę rano zebrał się zarząd PO, następnie odbyć ma się posiedzenie klubu parlamentarnego Platformy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy