Reklama

Reklama

Prezydent "skieruje list do marszałka Kuchcińskiego"

Prezydent Andrzej Duda przez dwie godziny rozmawiał z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim na temat kryzysu parlamentarnego. Po spotkaniu ogłoszono, że prezydent skieruje do marszałka list w tej sprawie.

"Prezydent skieruje list do marszałka z prośbą o ocenę sytuacji, jaka miała i ma miejsce w Sejmie" - poinformował w poniedziałek PAP wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Wcześniej w poniedziałek prezydent przez niemal dwie godziny rozmawiał z marszałkiem Kuchcińskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie to zakończyło się po godz. 15.

W niedzielę prezydent spotkał się z szefami partii opozycyjnych: przewodniczącym Nowoczesnej Ryszardem Petru, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem, szefem PO Grzegorzem Schetyną.

Reklama

W piątek w Sejmie posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę po wykluczeniu z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego posła PO Michała Szczerby; wówczas została ogłoszona przerwa.

Obrady Sejmu zostały wznowione przez marszałka w Sali Kolumnowej, tam odbyły się głosowania, m.in. nad budżetem na 2017 r. Niektórzy z posłów opozycji weszli do Sali Kolumnowej, ale nie brali udziału w głosowaniach, twierdzili, że nie było w nich kworum i że były one nielegalne.

Marszałek Sejmu po głosowaniu nad budżetem na 2017 r. podał, że w głosowaniu tym udział wzięło 236 posłów, za jego uchwaleniem było 234, przeciw 2, nikt się nie wstrzymał od głosu. Przed Sejmem w piątek wieczorem zebrała się manifestacja zorganizowana przez KOD. Posłowie opozycji pozostają od piątku w sali obrad Sejmu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy