Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż Millward Brown: PiS wciąż na prowadzeniu

Żadna partia nie zagroziłaby Prawu i Sprawiedliwości, gdyby wybory odbyły się teraz. Będąca u władzy Zjednoczona Prawica - czyli Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Solidarna Polska - może liczyć na poparcie sięgające 35 procent. Za nią uplasowała się Nowoczesna, a trzecia lokata przypadła w udziale Platformie Obywatelskiej - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Zjednoczona Prawica, mimo trwającego kryzysu sejmowego, utrzymała prowadzenie i cieszy się poparciem sięgającym 35 procent.

Za nią w sondażu przeprowadzonym przez Millward Brown SA znalazła się partia Ryszarda Petru, na którą chęć głosowania zadeklarowało 24 procent badanych.

Ugrupowanie Grzegorza Schetyny zajęło trzecie miejsce z wynikiem sięgającym 15 procent.

Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie: Kukiz’15 - z poparciem sięgającym 6 proc.  i Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowałoby 5 proc. ankietowanych.

Reklama

Pozostałe  ugrupowania nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego wyznaczonego ordynacją dla partii politycznych.

Jak wynika z badania Millward Brown SA frekwencja wynosiłaby 54 proc.

Sondaż  Millward Brown SA został zrealizowany w dniach 21-22 grudnia, a zatem już  po wybuchu kryzysu sejmowego. Próba  badania wynosiła 1020 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje