Reklama

Reklama

Kto zyskał na kryzysie sejmowym? Najnowszy sondaż

Na trwającym od grudnia kryzysie parlamentarnym w Polsce najbardziej skorzystał Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Faktu" i Radia Zet.

Ankietowani odpowiedzieli w sondażu na pytanie: Kto Pani/a zdaniem zyskał na kryzysie w Sejmie?

Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako największego wygranego trwającego kryzysu sejmowego wskazał co trzeci Polak (30 proc. badanych). Z kolei co dziesiąty badany (11,4 proc.) uważa, że na kryzysie najbardziej zyskał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Prawie 8 proc. badanych Polaków opowiedziało się za Pawłem Kukizem, a niecałe 3 proc. za szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

"Polityczna amatorka Ryszarda Petru"

Lidera Nowoczesnej jako zwycięzcę sejmowego kryzysu wskazało najmniej, bo jedynie 2,1 proc. ankietowanych. Jak czytamy w "Fakcie", zaważyła na tym "niekonsekwencja, brak doświadczenia i polityczna amatorka Ryszarda Petru".

Reklama

Ponad 45 proc. zapytanych Polaków nie wskazało żadnego z powyższym polityków, odpowiadając "nikt z wymienionych".

Więcej w "Fakcie" i Radiu Zet.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy