Reklama

Reklama

Kryzys w Sejmie. PO wystąpi o zapis kamer z Sali Kolumnowej

Platforma Obywatelska zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zapis wszystkich kamer rejestrujących obraz na Sali Kolumnowej z 16 grudnia - poinformował w środę rzecznik Platformy Jan Grabiec. Chodzi zwłaszcza o głosowania nad ustawą budżetową na 2017 rok.

"Fakty TVN" podały we wtorek, że z analizy dostępnych zapisów przebiegu głosowań z 16 grudnia wynika, że w jednym z głosowań do kworum mogło zabraknąć 9 głosów.

Grabiec zwrócił uwagę na środowej konferencji prasowej, że wieczorem 16 grudnia transmitowany był obraz z jednej kamery na Sali Kolumnowej, a - według niego - kamer jest tam więcej.

"Oczekujemy od marszałka Kuchcińskiego, że niezwłocznie upubliczni, udostępni mediom, obraz ze wszystkich kamer, również kamer tych wewnętrznych, przemysłowych, które służą kwestiom bezpieczeństwa na terenie Sejmu, tak żeby dziennikarze mogli zweryfikować, czy nie doszło do fałszerstwa" - dodał rzecznik PO. Poinformował, że Platforma wystąpi do Kuchcińskiego o udostępnienia zapisu z kamer z 16 grudnia.

Reklama

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że dostępne obecnie nagrania z Sali Kolumnowej "potwierdzają, że były źle głosy liczone, że nie było kworum i nie wszyscy posłowie, którzy twierdzili, że są na sali, brali udział w głosowaniu". "To głosowanie powinno się odbyć jeszcze raz, powinna być reasumpcja tego głosowania" - dodała posłanka PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy