Reklama

Reklama

Kolejny dzień sejmowej awantury? O 10.00 wznowienie obrad

O godz. 10.00 Sejm ma wznowić obrady po tym, jak wczoraj wieczorem 34. posiedzenie rozpoczął marszałek Marek Kuchciński. Przez całą noc posłowie Platformy Obywatelskiej wciąż protestowali na sali plenarnej. Utrzymują, że budżet państwa na 2017 rok przyjęty wczoraj przez Senat jest nielegalny. Wątpliwości Platformy podzielają Nowoczesna i PSL, ale te partie zapowiedziały, że nie będą blokować mównicy.

Marszałek Marek Kuchciński otworzył 34 posiedzenie w środę o godz. 19.00 Posłowie uczcili pamięć czterech zmarłych w ostatnich dniach osób, m.in. Longina Komołowskiego. Potem marszałek ogłosił przerwę w obradach.

"Marszałek skorzystał ze swojego prawa, ogłosił przerwę. Zobaczymy jak jutro zdecyduje, czy Sejm będzie dalej kontynuowany, czy nie. Mam nadzieję, że czas do jutra do godz. 10.00 PO wykorzysta na opamiętanie się, bo okazuje się, że wszyscy, poza Platformą chcemy w tym parlamencie na sali posiedzeń pracować" - mówiła w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Reklama

Wieczorne narady PiS

W środę ok. godz. 23.00 zakończyło się spotkanie polityków z kierownictwa PiS, którzy rozmawiali w gabinecie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

W spotkaniu oprócz marszałka uczestniczyli m.in. premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałkowie Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Spotkanie trwało ponad 3 godziny. Politycy PiS nie rozmawiali z dziennikarzami po jego zakończeniu.

Posłowie PO całą noc na sali plenarnej

Z kolei szef klubu PO Sławomir Neumann zapowiedział wczoraj wieczorem, że posłowie Platformy zostają na sali obrad do czwartku. Całą noc okupowali salę plenarną Sejmu.

Rano zbiera się zarząd PO, później klub parlamentarny Platformy, który omówi dalsze kroki w sprawie protestu w Sejmie.

Harmonogram w przygotowaniu

Na stronie internetowej Sejmu widnieje informacja, że harmonogram obrad jest w przygotowaniu. Zgodnie z wcześniejszym porządkiem obrad Sejm ma zająć się m.in. rządowym projektem nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, projektem nowelizacji Prawa ochrony środowiska oraz prezydenckim projektem nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy