Reklama

Reklama

"DZ": Zdewastowane wejście do biura Prawa i Sprawiedliwości

W nocy z piątku na sobotę zdewastowano wejście do biura miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Świętochłowicach. O zdarzeniu informuje na swojej stronie internetowej "Dziennik Zachodni".

Nieznany sprawca na drzwiach wejściowych do biura napisał białym sprayem "wolne media", czyli hasło, z którym w Sejmie protestował poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Biura Prawa i Sprawiedliwości znajduje się w Świętochłowicach przy ul. Polaka 2a.

Lokalna policja podała, że funkcjonariusze dokonali oględzin i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Nie przeprowadzono jeszcze wyceny zdewastowanego mienia.

Na stronie biura zamieszczono po zajściu następujący wpis (publikujemy go w całości):

Komunikat biura PiS w Świętochłowicach

"W okresie stanu wojennego żołnierzom wysyłanym na ulice wmawiano, że tłumią rozruchy wywołane przez zachodnich imperialistów. W podobnym tonie wypowiadały się media. Dziś potomkowie osób tworzących tamten propagandowy przekaz wmawiają Polakom, że ktoś lub coś zagraża wolności i demokracji.

Po witrynie świętochłowickiego koła PiS widać, że manipulacja jest skuteczna. Ogłupieni przez postPRLowców chuligani postanowili wyrazić się artystycznie za pomocą farby w sprayu. Hasło wymyślił prawdopodobnie sam Ryszard Petru, bo nawet on nie popełnił by w nim żadnego błędu ortograficznego. Nasza witryna to nie FB, więc zabrakło niestety miejsca na hasztag przez co nocna akcja odniosła przeciętny efekt PRowy.

Sprawcom po chrześcijańsku wybaczamy i prosimy o zgłoszenie się do nas zanim ich personalia zostaną ustalone przez policję na podstawie zapisu z okolicznego monitoringu. W nagrodę każdy z nich otrzyma kolorowankę celem kontynuacji wyrażania swych opozycyjnych ekspresji".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy